whatsapp
  • Profesyonel % 100 Etkili Teras Su İzolasyonu & Renovasyon Sistemleri
  • 0 (532) 456-4507
Beton Teras Üstü Kaplama

Teras izolasyon uygulamalarımız; Ek yeri olmayan darbeye karşı dayanımlı teras, balkon, havuz, tank, kimyasal ve korozyon dayanımı istenilen yerlere büyük emek harcanarak yapılan bir metaryaldir. Teras çatı yüzeyinde bulunan beton tablede meydana gelen kılcal çatlaklar ve derz aralarında meydana gelebilecek bina oturmaları neticesin kaynaklanan çatlaklar çatılarımızın su alarak istenmeyen sonuçların doğmasına sebebiyet vermektedir.

Hiç bir seramik veya fayans türevli ürünler ve beton yapı elemanları tek başına su sızıntısını önleyebilecek nitelikte değildir. Bu nedenle terasların kullanılan alanlar olması göz önünde bulundurulursa beton tablenin su yalıtımına uygun olması gerekmektedir.

Teras çatılarda betonarme tablanın inşaat aşamasından sonraki süreçlerde binanın oturması nedeniyle gözle görülmeyen hareketler nedeniyle kılcal çatlamalar meydana gelmektedir. Bu çatlamalar her ne kadar iyi bir tabla yapılmış olsa da su akıntılarının hızlı şekilde oluşmasına neden olur. Teras çatılar su geçirme riskini her şekilde taşımaktadır. İster kılcal çatlaklar olsun ister olmasın. Gözle görülmeyen şeyler risk yoktur anlamına gelmez. Su, günümüzde durdurulması ve önlenmesi en zor maddedir. Bu açıdan bakıldığından önlem almak vazgeçilmezdir. Su, saydam bir yapıya sahip Oksijen ve Hidrojenden oluşan, sıvı durumunda tüm açık gözenekli yüzeylerden rahatlıkla geçebilen ve yapıda doğal olan tüm malzemelerden korunması gereken bir maddedir. Bu açıdan bakıldığında su yalıtımı açık teraslarda her açıdan önem kazanmaktadır. Sürekli gelişen yapı teknolojilerinde teras yalıtımı malzemeleri; su geçişine karşı koyarak mevcut gelen suyun uzun süre alta geçmesine izin vermeyen sistemin korunmasını sağlayan yüksek su izolasyonuna sahip ürünlerdir. Ayrıca teras su yalıtımı ürünlerinin bazıları heterojen yapılı malzemelerin bir karışımı olarak ele alınabilir ve çoğunlukla hava dolu hücreleri saran, katı bir çeperden oluşan bir iskelet şeklindedir. Bu bünye yapısının doğal sonucu teras çatılara ek yük getirmesin diye düşünülerek malzemeleri hafif olarak üretilmiştiryalıtılacak bölgenin özelliklerine göre seçilir ve imal edilir. Teras yalıtımı, Artık yalıtım işleminin evlerden, denizaltılara, uçaklara, gökdelenlere kadar bir çok alanda uygulandığını ele alırsak bu malzemelerin tasarımı, üretimi ve uygulamasında çok dikkat edilmesi gerekliliği karşımıza çıkar. Teras yalıtımları doğru uygulandığında iletim, taşınım ve veya ışınım ısı geçişi tipleri ile enerji geçişini azaltan malzemeler veya birleşik malzeme topluluklarıdır. 

Teras ve balkonlara uyguladığımız çalışmalarımız bir kaç günlük uygulama potansiyeline sahip basit malzemelerden meydana gelmeyen kapsamlı profesyonel endüstri grubu bir meteryaldir. Çalışmalarımızın tümü ömürlük su yalıtımı sağladığı gibi yüzeyde dekoratif ve bir çok renklendirme seçenekleri ile nitelikli alanlar meydana getirir.

    SORUNLU SPREY SU YALITIM İZOLASYONU    
. .
         
   
         
   
         
   

.

    TERAS BETONU SU İZOLASYON UYGULAMASI    
. .
         
   
         
   
         
   
         
   

.

     BETONARME BALKON İZOLASYONU    
. .
         
   

 

    ORTAK ALAN TERAS İZOLASYONU    
. .

 

    YENİ BETON YÜZEY SU YALITIMI    
. .
         
   
         
   
         
   

Betonarme teras çatı izolasyonları